rubínový paprsek Archanděla Uriela

03.06.2016 18:45

Rubínový paprsek - Archanděl Uriel

r. paprsek Uriel

Barva rubínová

Zaměření duchovní starostlivost prostřednictvím služby druhým

Čakra kořenová (muladhára) – prvek země – rovnováha se charakterizuje jako uzemněná, stabilní a spolehlivá

Rubínový paprsek je šestý paprsek duchovního světla a první paprsek viditelného spektra duhy. Ovlivňuje kořenovou čakru na tělesné úrovni (třetí dimenze). Je to transmutační (transformační) paprsek čakry solar plexu (čtvrtá dimenze). Rubínový paprsek je vnímán jako temně červený. Jeho odstín se blíží tmavě fialové se zlatavým zabarvením – podobně jako tomu je na nejkvalitnějších krystalech rubínů.

Jméno Uriel znamená „Boží oheň“ nebo „Boží světlo“. Uriel jakožto jeden z nejmocnějších archandělů je „andělem přítomnosti“ a dokáže odrážet nepředstavitelné světlo Boží. Je spojován s elektřinou, bleskem, hromem a náhlými činy. Bývá znázorňován, kterak drží svitek (obsahující informace o životní pouti určitého člověka) nebo nese nějaké břemeno.

Boží světlo šířené Urielem umožňuje dosáhnout osvícení. Toto osvícení je životně důležité pro všechny, kdož mají pocit, že sešli ze své cesty. Rubínový paprsek by se proto měl používat, kdykoli se cítíme opuštěni, ustrašeni a odmítáni nebo když se nás zmocňují sebevražedné myšlenky.

Tělesné spojitosti Části těla: pohlavní a rozmnožovací orgány, reguluje uvolňování adrenalinu do krve, krevní oběh, svaly, nohy, chodidla, kyčle. Zbavuje tělo jedovatých látek tím, že odstraňuje ochablost. Hřeje. Zvyšuje tělesnou energii a zastavuje ochablost. Posiluje  schopnost naslouchat moudrosti těla. Nepoužívejte v okamžicích vzteku nebo při nemocích spojených s vysokým krevním tlakem, otoky, záněty, vzrušením, hyperaktivitou, horečkou nebo vředy.

Citové a duševní spojitosti Posiluje aktivitu, zvyšuje milostnou touhu a žádostivost. Uvolňuje energetický blok, k němuž dochází hluboko v systému. Přináší činorodost, životní sílu, odvahu a vytrvalost. Dodává novou energii procesům, které stagnují nebo se vlečou. Obnovuje chuť k životu. Dynamický. Odstraňuje strach. Uvolňuje vzorce chování, které jsou spojené s chorobnou posedlostí sebou samým.

Duchovní spojitosti Učí, jak zvládnout hmotný svět. Pomáhá lidským bytostem dosáhnout spojení s božským řádem, který přináší do světa harmonii a mír. Přináší do každodenního života duchovnost.

Červená barva, která je prvním paprskem viditelného spektra duhy, se používá k vyvolávání archanděla Uriela, aby nám pomohl odstranit energetický blok umístěný v hloubi nitra.

 

https://www.nakridlechandelu.cz/andele-paprsku/rubinovy-paprsek-archandel-uriel