Zelený paprsek Archanděla Rafaela

04.06.2016 16:49

Zelený paprsek - Archanděl Rafael

zel.paprsek Rafael

Barva jantarově zelená 

Zaměření léčení a dosažení harmonie

Čakra srdeční (anaháta) – živel vzduch – rovnováha se projevuje ničím nepodmíněnou láskou k sobě i k druhým

Čtvrtý viditelný paprsek spektra duhy. Zelený paprsek ovlivňuje srdeční čakru na tělesné úrovni (třetí dimenze) a je transmutačním paprskem čakry třetího oka (čtvrtá dimenze). Jedná se o pátý spirituální paprsek barvy mihotavé jantarové zeleně – jako nejlépe vybroušené krystaly jantaru.

Archanděl Rafael je léčitelský aspekt Pána. Proslul jako lékař andělské říše, božský léčitel i rádce, pokud potřebujeme dosáhnout vnitřního poučení, lásky, soucitu, vyrovnanosti a inspirace k léčbě druhých.

Rafael je jedním ze sedmi vládnoucích andělů. Jako jeden z pouhých tří andělů byl uznán křesťanskou církví – spolu s Michaelem a Gabrielem. Je rovněž znám jako velitel strážných andělů a patron cestovatelů. Bývá zobrazován s Hermovou holí nebo jako poutník, který nese v jedné ruce hůl a ve druhé misku s hojivou mastí. Archanděl Rafael má schopnost učit nás léčitelství – klasickému i alternativnímu.

Fyzické souvislosti Zelená je barva přírody a nachází se přesně uprostřed barevného spektra. Přináší vyrovnanost, klid a uvolnění. Napomáhá osobnímu růstu a přináší harmonii. Udržuje duševní a tělesnou energii ve stavu dynamické rovnováhy. Uvolňuje bolestivé procesy vyvolávající napětí. Je naladěna na přírodu a království dévů. Je paprskem léčitelů a léčení. Zelený paprsek se používá k léčbě bolesti hlavy a migrény, žaludečních vředů, poruch zažívání a všech stresů včetně mimořádně silného rozrušení. Pomáhá při překonávání problémů se srdcem, plícemi a brzlíkem.

Citové a duševní spojitosti Pomáhá při klaustrofobii a pocitech omezení. Stabilizuje nervový systém, zmírňuje emoce, snižuje duševní zmatek. Přináší úlevu všem smyslům. Pomáhá rozvoji zdravých vztahů s druhými lidmi.

Duchovní souvislosti Rozvíjí božské vidění, intuici a rovněž schopnost vhledu prostřednictvím navození stavu rovnováhy a harmonie. Posiluje kreativní vizualizaci a manifestační techniky.

 

https://www.nakridlechandelu.cz/andele-paprsku/zeleny-paprsek-archandel-rafael